Basında Biz

PROPOLİS VE C VİTAMİNİ DOĞAL KALKANINIZ !

PROPOLİS VE C VİTAMİNİ DOĞAL KALKANINIZ !

propolisvecvitamini.png

Propolis, arıların çeşitli bitkilerden toplayarak biriktirdiği reçinemsi bir maddedir. Ayrıca Propolis içerisinde, reçine, balmumu, yağ asitleri, uçucu yağlar, enzimler, flavanoidler, polifenoller, polen, vitamin ve mineraller barındırır. Propolisinfaydaları ise saymakla bitmediği bilinmektedir. C Vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. Vücudumuz için bir önemli besin de C vitaminidir. C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekleyen, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu en önemli vitaminlerden bir tanesidir. L-askorbik asit veya Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, suda çözünen bir vitamindir. C vitamini hem hücre içi hem hücre dışında suda eriyen bir antioksidan olarak görev yapmaktadır. Kolajen üretimine, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına, demir emiliminin arttırılmasına da katkıda bulunur. Vücudumuz ihtiyacı olan C vitaminini üretememektedir. Bu sebeple dışarıdan takviye olarak alınmalıdır. C vitamini eksikliği iskorbüt hastalığına sebep olur. Özellikle Propolis ve C Vitaminin bir arada kullanılması ile etkinlikleri artmaktadır. Bağışıklık sistemi bir bütündür ve vücudun bağışıklık direncinin eksiksiz bir şekilde ortaya çıkabilmesi için tüm vitamin ve minerallerin vücutta eksiksiz bulunması gerekmektedir. Bu sebeple propolisle beraber C vitamini kullanımı önemlidir. Propolisin ÜSYE (Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu) üzerine etkisinin araştırıldığı klinik bir çalışmada [Cohen vd. (2004)] ekinezya, propolis ve C vitamininden oluşan karışımın 1-5 yaş arası 430 hasta çocuğun 12 hafta izlenmesi sonucu hastalıklı toplam gün sayısında belirgin bir şekilde azalma görüldüğü tespit edilmiştir. Propolisve C Vitamini tamamen doğal ürünlerin yüksek teknolojiyle bir araya getirilerek elde edilen gıda takviyeleri sizi daima güçlü hissettirecek besin değeri yüksek gıda takviyeleridir.
Neden AksuVital ?
AksuVital, 30 yıllık tecrübesiyle gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik alanlarında yaklaşık 400 çeşit ürüne sahiptir. Üretilen her ürün doğadan tüketiciye ulaşana kadar özenli ve titiz bir çalışmadan geçmektedir. En doğal ve kaliteli hammadde temin edilip, Ar-Ge laboratuvarında gerekli tüm analizleri yapılarak, hijyen ve kalite standartlarında üretime girmektedir.AksuVital Ar-Ge merkezi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayı ile doğal ürünler sektöründe Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezi olmuştur. Ar-Ge merkezimizde yılda ortalama 15-20.000 civarında analiz yapılmakta, bunun yanı sıra çoğu patentlenebilir ürün formları ve yöntemleri içeren onlarca Ar-Ge projesi gerçekleştirilmektedir. Tüketiciye ulaşacak her ürün doğal ve birinci sınıf kaliteye sahip olmalıdır. Bu sebeple tüm süreç uzman kadro yönetiminde geliştirmektedir. Yüksek kaliteye sahip tüm ürünlerimiz:

  • ISO 22000:2005 kalite standartlarına uygundur,
  • GDO içermez,
  • Silikon içermez,
  • Renklendirici içermez,
  • Alkol içermez,
  • Kaliteli, yüksek etken madde kullanılarak üretilir.
400 çeşit ürünüyle sektörde ilklerin markası haline gelen AksuVital, uzman kadrosu, hijyenik ve ileri teknolojiye sahip modern tesislerinde, ilgili mevzuatlar çerçevesinde GMP (GoodManufacturingProcess-İyi Üretim Uygulamaları), ISO 22000:2005 ve ISO 9001: 2015 standartlarına göre üretim yapılmakta ve sertifikalandırma süreçleri titizlikle gerçekleştirilmektedir