Basında Biz

C VİTAMİNİ BAĞIŞIKLIĞI DESTEKLİYOR

C Vitamini Bağışıklık Sisteminin En Büyük Destekçisi…

cvitamini.png

C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekleyen, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu en önemli vitaminlerden bir tanesidir. L-askorbik asit veya Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, suda çözünen bir vitamindir. C vitamini hem hücre içi hem hücre dışında suda eriyen bir antioksidan olarak görev yapmaktadır. Vücudun ilk basamak antioksidan korunmasını sağlar. Başka bir deyişle vücudun en önemli antioksidanıdır. C vitamini, kan damarlarının, kemiklerin, kıkırdak dokunun, diş etlerinin, cildin yenilenmesine katkıda bulunur. Kolajen üretimine, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına, demir emiliminin arttırılmasına da katkıda bulunur.
C Vitamini Mutlaka Takviye Olarak Alınmalıdır…
Vücudumuz ihtiyacı olan C vitaminini üretememektedir. Bu sebeple dışarıdan takviye olarak alınmalıdır. C vitamini eksikliği iskorbüt hastalığına sebep olur. Birçok hayvan ve bitki C vitaminini kendisi üretir ancak insan vücudu bunu yapamaz bu sebeple gıda takviyeleri ve besinlerden C vitamininin ihtiyacını karşılamak zorundadır.İhtiyaçtan fazla alınması durumunda ise böbrekler yoluyla birkaç saat içinde atılır. Mevsim geçişlerini daha rahat atlatmanız, kendinizi daha dinç ve güçlü hissetmeniz için C Vitaminini hayatınızdan eksik etmeyin. 1989’dan günümüze Türkiye’nin gıda takviyesi üreticisi Aksu Vital, C vitamini tablet içinde, Vitamin C 500 mg, Çinko 12,5 mg, D3 5 mcg (200 IU) bulunduran, tamamen doğal ürünlerin yüksek teknolojiyle bir araya getirildiği, sizi daima güçlü hissettirecek gıda takviyesidir.
Neden AksuVital?
AksuVital, 30 yıllık tecrübesiyle gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik alanlarında yaklaşık 400 çeşit ürüne sahiptir. Üretilen her ürün doğadan tüketiciye ulaşana kadar özenli ve titiz bir çalışmadan geçmektedir. En doğal ve kaliteli hammadde temin edilip, Ar-Ge laboratuvarında gerekli tüm analizleri yapılarak, hijyen ve kalite standartlarında üretime girmektedir. AksuVital Ar-Ge merkezi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayı ile doğal ürünler sektöründe Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezi olmuştur. Ar-Ge merkezimizde yılda ortalama 15-20.000 civarında analiz yapılmakta, bunun yanı sıra çoğu patentlenebilir ürün formları ve yöntemleri içeren onlarca Ar-Ge projesi gerçekleştirilmektedir. Tüketiciye ulaşacak her ürün doğal ve birinci sınıf kaliteye sahip olmalıdır. Bu sebeple tüm süreç uzman kadro yönetiminde geliştirmektedir. Yüksek kaliteye sahip tüm ürünlerimiz:

  • ISO 22000:2005 kalite standartlarına uygundur,
  • GDO içermez,
  • Silikon içermez,
  • Renklendirici içermez,
  • Alkol içermez,
  • Kaliteli, yüksek etken madde kullanılarak üretilir.

400 çeşit ürünüyle sektörde ilklerin markası haline gelen AksuVital, uzman kadrosu, hijyenik ve ileri teknolojiye sahip modern tesislerinde, ilgili mevzuatlar çerçevesinde GMP (GoodManufacturingProcess-İyi Üretim Uygulamaları), ISO 22000:2005 ve ISO 9001: 2015 standartlarına göre üretim yapılmakta ve sertifikalandırma süreçleri titizlikle gerçekleştirilmektedir