Haberler

Balın helal olsun Türkiye

Aksu Vital Helal sertifikası için gerekli başvurularını yaptı. Sonrasında yapılan ayrıntılı denetim sonrasında Aksu Vital Helal Sertifikası almaya hak kazandı.

Her bir birey açısından bakıldığında; gıdaların kaliteli hammaddelerden bitmiş ürün haline gelene dek hijyenik şartlarda üretilip, nihai tüketiciye ulaşana kadar herhangi bir bulaşmaya maruz kalmaması, gıdaların sağlık üzerinde etkilerinin direkt göstermesi nedeniyle, çok önemli olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Ancak İslam dinine mensup olanlarımız için bu durum yeterli değil. İslam dini gereği tüketilen her gıdanın helal olması gerektiği Kuranda çeşitli surelerde açıkça ifade ediliyor. Bu konuda nüfusunun çoğunun Müslüman olduğu bir ülkede nispeten daha rahat olduğumuzu düşünsek de, olumsuz birçok örnekle karşılaştığımız malum.

Helal denilince ilk akla gelen et ürünleri belki ama bunun dışındaki tüm ürünlerde de aslında helallik açısından değerlendirilmesi gereken bir sürü kriter var. Ürünün helalliğini bozacak herhangi bir teknik uygulanıyor mu ya da ambalaj malzemeleri helallik şartlarına uygun mu sorularının cevabı bu noktada ehemmiyet arz ediyor. Bu kapsamda insanların endişelerini gidermek adına Malezya ve ABD’den sonra Türkiye de helal sertifikalandırılması yapılmaya başlandı.

Kendi değerlerini bilen, bilmenin yanında gereğinin de mutlaka yapılmasını gerektiği bilincine sahip bir kurum olarak Aksu Vital Helal sertifikası için gerekli başvurularını yaptı. Sonrasında yapılan ayrıntılı denetim sonrasında Aksu Vital Helal Sertifikası almaya hak kazandı. İç rahatlığıyla tükettiğiniz Aksu Vital Bal Çeşitleri artık resmi olarak da sözünü belgeledi. Balınız; kaliteli, lezzetli, hijyenik şartlarda doldurulmuş, pastörize edilmeksizin sofranıza ulaşmış, hem de HELALİNDEN OLSUN TÜRKİYE

Orjinali

Haberler

Language Options

TÜRKÇE

ENGLISH

русский

BOSNA HERSEK

العربية