Haberler

Helal Gıda Pazarı Büyüyor

Helal Gıda alanında atılması gereken adımlar olduğunu belirten Aksuvital Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu, herkesin Müslüman insanların bu duygularına saygı duyması gerektiğini belirterek , "Bazı önlemler alınmazsa pazar istismara açık " dedi.

Aksuvital A.Ş. 23.yılını kutladı. 100 yakın çalışanıyla,250 barkot ürün çeşidiyle,türkiyenin dört bir yanında bulunurluk hizmetiyle,yine 20 nin üzerinde ülkeye ihracat yapan yüze 100 yerli bir firmamızdır.
Avicenna markasıyla eczanelere,
Shiffahome markasıyla doğal ürün satış noktaların,
Softem markasıyla doğal kozmetikler,
Hekimce markasıyla da network pazarına ürün üretmekteyiz.
Aynı zamanda sektörün önde gelen firmalarına da fason üretim yapıyor

İyi bir laboratuar ve iyi bir ARGE ekibine sahip olan Aksuvital doğal gıdalar, gıda takviyeleri ve doğal kozmetiklerle aromatik yağlar alanında üretim yapıyor. “Aksuvital olarak hep bir adım önde olduk” diyen Aksuvital Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu şu bilgileri verdi:”

Bu Zamana kadar ürettiğimiz ürünlerin çoğunda hep ilk olduk. Arı sütü, bal, polenin tanıtılmasında yine arı ürünlerinin içinde doğal antibiyotik değerinde olan propolisin ilk kullanımını ülkemizde biz başlattık. Labaratuar ve akademik kadromuzla da ilklerden olduğumuzu söyleyebiliriz. Sonuçta insan sağlığıyla doğrudan ilgili olan gıda ürünleri üretiyoruz.

Bu konuda ülkede genel bir sıkıntı yaşanıyor. Bilgi ve standart eksiğimiz tarladan çatala kadar söz konusu. Güzel olan ise ülkemizin AB müktesebatı gereği kendini ve firmaları sürece hazırlama trendine girmesi. Önümüzdeki sürecin zor da olsa her gün daha iyi olacağına inanıyorum. Ülkemizin bir dünya ülkesi olduğun belirten Yunus Aksu şöyle devam etti:

“ Dolayısıyla Müslüman kitlenin duyarlılıkları önemsenmeli ve bu konuda kamu üzerine düşen denetçi / akredite görevini yapmalıdır. Aksi takdirde helal gıda pazarı istismara açık durumda. Biz hem mevcut belgelendirmelere hazır olduğumuz gibi hem de doğal ürün üretmemizle de ayrıştırma ve koruma imkanımız zaten var.”

Yunus aksu
Ziraat Müh. Aksuvital Yön. Krl. Bşk.


Orjinali

Haberler

Language Options

TÜRKÇE

ENGLISH

русский

BOSNA HERSEK

العربية